Освіта

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

На Землі є маса стародавніх споруд і більшість з них - нерозгадані таємниці. Вчені досі не знайшли відповіді, яким чином їх будували люди, що не мають ні знань, ні технічних засобів.

Кожен з нас хоч раз замислювався про виникнення життя на Землі, про перші найдавніший цивілізаціях, що населяли планету багато століть тому.

Виявляючи інтерес до питань світобудови, людина нерідко сумнівається: «Наскільки точно переведені давні джерела, на які посилається та ж Біблія? Чи достовірні припущення вчених? ». Хтось беззастережно вірить усьому, приймаючи відомості без тіні сумнівів, а деякі сприймають факти як збірник стародавніх міфів. Сьогодні людям доступно безліч різних джерел, де розказано про цивілізації, рівень яких перевищує нині існуючий, і скрізь є згадки про їх контактах з інопланетним розумом. Давайте познайомимося з найвідомішими загадками найдавніших цивілізацій, що існували на Землі.

Найперші цивілізації - час зародження

 1. Шумер вважається найдавнішою цивілізацією, що утворилася в кінці 6 тисячоліття до нашої ери в Месопотамії або Дворіччя.
 2. 5-6 тисячоліття до н.е. - Початок цивілізації Стародавнього Єгипту.
 3. В Азії з'явилася Індійська (Харапская) цивілізація в долині річки Інд - середина 3 тис. До н.е. Пізніше з'явилися держава Гуптів, державні утворення Китаю, царство Великих Монголів, Делійський султанат.
 4. Греція - 2-3 тисячоліття до н.е.
 5. Стародавній Рим - 1-2 тис. До н.е.
 6. Були виявлені цивілізації, що населяли Американський континент - вчені припускають, що вони зародилися 4000 років тому. Але знахідки, зроблені археологом Сімпсоном на первісній стоянці Калико, вказують на цифру в 200 000!

Нерозгадані сьогодні загадки давнини

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Періодично по всьому світу під час вивчення найдавніших цивілізацій з'являються нові археологічні знахідки, які замість відповідей збільшують число питань. Безліч розкопаних артефактів не піддається науковому поясненню, але обставини події не піддаються сумніву. Неймовірних фактів незліченна кількість, і ось невеликий список:

 • Камені Іки із зображеннями людини поруч з динозаврами;
 • 250 мільйонні за віком відбитки босих ніг людини;
 • Розкидані по всій планеті величні Піраміди. Крім відомих всім будов Стародавнього Єгипту, були виявлені піраміди в Криму, на дні Японського моря, в Європі та Китаї. Викликає чимало запитань величезна за розмірами піраміда на дні Бермудського трикутника, побудована з невідомого матеріалу, схожого з кришталем і склом. Незрозумілі технології древніх єгиптян і нині непідвладні людському розумінню і залишаються загадкою, повної таємниць і запитань.
 • Малюнки операцій з трансплантації органів;
 • Мегаліти Перу, досі займають вчені уми фантастичною і неймовірною технологією;
 • Найдавніші карти з детально точним описом берегів Атлантиди;
 • Піраміди Майа;
 • Лемурия;
 • Хетти;
 • Шамбала;
 • Гіпербореї;
 • Атлантида;
 • Ацтеки;
 • Теотіуакан;
 • Скульптури ольмеків;
 • Ангкор-Ват у Камбоджі.

Давайте дізнаємося про найвідоміших загадках

Загадки цивілізації Шумер

 

6000 років до н.е. невідомо звідки в Південне Межиріччя прийшов народ - таємниця його появи вкрита завісою століть. Але є відомості, що їх рівень суспільного життя досягав неймовірних висот. Першими містами-державами стали Ур, Ушма, Лагаш, Урюк, Кісі, Еріду. Люди були технічно грамотними і їх винаходами стали: арифметика, пиво, троичная система рахунку, колесо, клинопис, місячно-сонячний календар, обпалена цегла. Шумери зводили зіккурати, вміли будувати печі для виробництва бронзи, їм належить відкриття, що коло має 360 градусів, а 60 секунд - це хвилина. Паралельно цьому в інших місцях Землі стародавні люди ще мукали, збирали корінці і вважали на пальцях.

Мегалітичний місто Мачу-Пікчу

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Дивовижна і загадкова історія міста інків, включеного до списку 7 нових чудес світу, наповнена нерозгаданими таємницями. Що ж приховано від нас? Досі немає даних про час загибелі останнього городянина загубленого Мачу-Пікчу, розташованого в перуанських горах. Про таємничий поселенні більше 300 років ніхто навіть не мав уявлення! Жоден мешканець міста не залишив письмових доказів про його існування - занедбане поселення відкрили лише на початку 20 століття, хоча міфи про «захованому» місті інків давно ходили серед археологів. Легенда свідчить, що Хайрам Бінгем, який шукав місто багато років, всього за 1 монетку в 30 центів показав дорогу індіанський хлопчик з родини, що охороняла загублений Мачу-Пікчу.

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Ось так була виявлена ​​міфічна цитадель, яка пізнала розквіт і занепад стародавньої цивілізації інків. Ніхто так і не дізнався, навіщо інкам знадобилося зводити місто на такій височині в горах Перу, скільки поколінь жило на висоті 2057 метрів в цій фортеці, далеко від державного центру інків. Будинки були побудовані з ідеально оброблених кам'яних плит, і у інків існувала традиція створення нового міста у формі різних істот. Повір'я говорить, що Мача-Пікчу з висоти нагадує кондора - що саме хотіли показати своїм богам інки? При розкопках були знайдені 173 скелета, але дивно те, що 150 належали жінкам! Не було знайдено жодних цінностей і прикрас. Вченим відкрилося ще одне поховання Бінгем - гробниця верховного жерця, де покоїлися останки хворіла сифілісом жінки, пару предметів з кераміки, скелет маленької собачки і одяг з вовни. Дивний факт - місто збудували без використання будь-яких зчіплюються сумішей, подібних цементу, і, незважаючи на часті землетруси в цих краях, Мача-Пікчу простояв, що не ворухнувшись, довгі століття.

Загадки єгипетських пірамід

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Вчених і сьогодні розбурхує абсолютно точна інженерна думка, що дозволила побудувати могутні конструкції. Був досліджений кожну ділянку пірамід до сантиметра, але історики дають мізер вичерпних пояснень, як проходило будівництво і для яких цілей. Як могли неписьменні древні єгиптяни спорудити піраміду, що складається з 2, 3 мільйона кам'яних плит, маса яких у сумі склала 4 мільйони тонн !! При цьому вони були підігнані один до одного ідеально точно за допомогою незвіданого досі зчіпною розчину. З інженерної точки зору піраміди - це досконалі будови, і відповідей на масу питань не існує. Навіть сьогодні, незважаючи на вік технічного прогресу, нових будівельних технологій, повторити досвід древніх єгиптян навряд чи вдасться.

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Ось ще цікаві загадки:

 1. Як була досягнута майже безшовна поверхня? Щоб цього досягти, потрібні лазерні технології - від будь позаземних світів вони з'явилися в Давньому Єгипті? А як заперечити очевидне, що здійснювалося щось подібне машинної шліфовки каменя в деяких кімнатах пірамід?
 2. Сама підстава піраміди прорахували до сантиметра! Як? Якими приладами?
 3. Стометровий спуск в тунель був виконаний ідеально рівно. Сам спуск був вирубаний в скелі під кутом рівно 36 градусів, але факелів під час робіт абсолютно точно не було. Похибка в розмірах спуску становить кілька міліметрів - як можливо без професійних приладів зберегти ідеальну точність кута нахилу?
 4. Піраміда вирівняна по сторонах світу з мізерною похибкою. Хто дав єгиптянам такі пізнання в області астрології?
 5. Складна внутрішня конструкція піраміди, розміри якої близькі до 48-поверховій будівлі, пронизана таємничими вентиляційними каналами, дверима, шахтами - прорубати їх можна було тільки з використанням пили з наконечником з надміцного алмазу.

Таємниці міста Теотіуакан

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Це перший американський місто, де розвиток техніки досягло неймовірних висот. Про це місто сьогодні практично нічого невідомо. Хто будував місто, хто жителі і якою мовою вони говорили, яка була організація суспільства - все це таємниці. У самій верхівці Піраміди Сонця був знайдений найдивовижніший артефакт - пластини вбудованої слюди.

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Навіщо була використана слюда, яка не годна в якості будівельного матеріалу? Зате вона є прекрасним щитом від радіохвиль і електромагнітного випромінювання! Сенс цієї дії жителів Теотіуакана досі залишається загадкою.

Атлантида - міф чи загублена цивілізація?

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Є ряд доказів, що на Землі були високорозвинені цивілізації, однією з якої є Атлантида. Ще Платон писав, що її столиця являла собою комплекс, що складається з кріпосних стін, садів, спортивних споруд, каналів, розташованих кільцем навколо храму Посейдона - в поперечнику її розміри були 22, 5 км. Є відомості, що метеорит або комета таких розмірів впали на Землю в районі Атлантики, але досі підводний цивілізація не була знайдена.

Прообразом для легенди про Атлантиду могло послужити швидке підняття рівня Чорного моря, яке, ймовірно, сталося 8000 років тому. Передбачається, що під час цього чорноморського потопу протягом менш ніж року рівень моря підвищився на 60 метрів у зв'язку з проривом Босфору середземноморськими водами. Затоплення великих територій Північного Причорномор'я могло, у свою чергу, дати поштовх поширенню з цього регіону в Європу та Азію різних культурних і технологічних нововведень

Цівілізацмя Майя

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Загадку стародавньої культури Майя вчені не розгадали до сьогоднішніх днів. Як і для чого створювалися піраміди-резонатори зі звуковими ефектами? Якщо плеснути в долоні або пройтися всередині пірамід Чичен-Іца, то звук перетворюється в голос птиці, яка священна для майя - кацтеля. Як древні будівельники могли вивчити і розрахувати акустику приміщень і товщину стін, щоб люди могли спокійно спілкуватися на відстані близько 100 метрів, перебуваючи в різних храмах? Чому народ племені стежив за Венерою, названої Кукулькан, які знаки подавала їм планета? Є версія, що Майя першими за історію людства помітили бурхливі вулкани в Космосі і виявили випаровування морів і океанів на Венері. Але звідки вони отримали ці знання, адже і насправді на Венері швидко зникла вся вода! Точна астрономічна карта, найдавніший календар Майя, який точніше існуючого нині - як могли майже первісні люди створити ці унікальні речі? Залишки древніх культур цивілізацій свідчать про те, що люди спілкувалися з позаземними цивілізаціями. Але що сталося з племенем близько 600 року н.е., чому вони раптово кинули свої житла і пішли з нажитої території? Неначе хтось понад відкрив їм великі знання і наказав піти у незвіданому напрямку.

Піраміда Ель Кастільо (Кукулькана) в стародавньому місті Чічен-Іца на мексиканському острові Юкатан

Нерозгадані загадки світу і цивілізації

Двічі на рік у день весняного і осіннього рівнодення сонце відкидає загадково химерну тінь, що нагадує гігантських розмірів змію, яка сповзає з 25-метрової піраміди. Якщо розгорнути піраміду, хоч на малу частку градуса в інший бік - ефекту ніколи б не було! Це говорить лише про одне: будівництво було чітко вивірене топографами і астрономами. Піраміду називають Кукулькан - бог Майя, прабатько всього живого на Землі. З усіх боків піраміда оснащена сходами з 18 прольотами і 91 сходинкою в кожній, провідними на вершину, і якщо їх підсумувати зі зрізаним верхом-сходинкою, то вийде цифра 365 - саме стільки днів у році. Дослідники стверджують, що ця піраміда - календар. Хто ж навчив плем'я Майя обчислювати час жнив і сівби? Кожна будівля племені - справжній архітектурний шедевр! Зберігся рукопис Майя, де були зафіксовані точні переміщення планет на небосхилі, і вчені впевнені, що це щоденник спостережень за Венерою. Якщо всі споруди Майя на Чечен-Іца були побудовані з метою спостереження за Венерою (про це свідчать вікна у всіх будівлях, розташовані саме так, щоб була видна планета), то виникає питання - чим вона їх так зацікавила?

Уявіть лише на секунду, що представники древніх цивілізацій вибрали зовсім інший шлях розвитку, ніж ми з вами, і придбали знання, як переносити багатотонні брили на великі відстані, як управляти іншими видами енергії або размягчать камені, подібно пластиліну для ліплення неймовірних конструкцій. Вивчайте, дивуйтеся, будуйте свої наукові теорії - може вони будуть єдино вірними і розкриють чимало загадок древніх цивілізацій.

   

Цей проект є науково-популярним періодичним виданням, що покликаний висвітлювати нові технології і допомагати робити наше життя кращим. Знання - ось що є двигуном прогресу, не тільки лінь. Ми - це сайт наукових новин, ми регулярно збираємо і публікуємо новини в науці, техніці, медицині, космонавтиці, а також пишемо про все найцікавіше у світі науки.

Зображення