Пов'язані матеріали

   

Місячні після пологів

Відновлення менструального циклу жінки після народження дитини

Місячні після пологів

Всі чоловіки розповідають про свої подвиги в боях, а жінки про пологи. І тут, і там можна почути багато цікавого.

Після пологів кожна жінка відчуває себе особливою, звикає до нового статусу – "мама" (як багато в цьому слові!). У будь-якому випадку, це потрібно усвідомити і відчути.

Стільки нових питань: як правильно годувати малюка, як сповивати, як купати? Але, крім турбот про маленькому, існує ще безліч питань, що стосуються тільки мами.

І найперший і найголовніший, - коли ж чекати перших місячних після пологів, чому немає місячних і скільки вони йдуть, скоро відновиться цикл місячних, чи можна завагітніти, поки годуєш грудьми?

І це тільки основні питання, які тягнуть за собою нові. Давайте постараємося отримати такі відповіді, щоб потім не виникало нових питань.

У чому причина відсутності місячних після пологів?

Лохії – це виділення після пологів. У перші 3 – 4 дні лохії і рясні кров'янисті. Потім вони стають більш мізерними, з прожилками крові темного кольору.

І через 2 тижні після пологів вони повинні стати світлим з жовтизною. Такі виділення свідчить про те, що процес загоєння і відновлення матки протікає нормально.

Мізерні кров'янисті виділення темного кольору багато жінки плутають з розпочатими місячними і в наступному місяці чекають їх повторення. Коли ж менструація не настає, молоді мами сприймають це як затримку.

Місячні не можуть розпочатися так рано після пологів. Найкоротший термін почалися менструацій був зафіксований через місяць після пологів, а найпізніший - через 4 роки. Тут все індивідуально і залежить від жінки і від грудного вигодовування.

Поки мама годує малюка грудьми, в її організмі виробляється гормон пролактин. ще його називають гормоном лактації. І чим довше буде мама годувати грудним молоком, тим імовірніше, що місячні настануть пізніше.

Вважається, що якщо годувати дитину в денний час через кожні 4 години або частіше (головне, щоб перерва між денними годуваннями був не більше 4 годин, а в нічний час не більше 6), то менструації в цей період чекати не слід.

А от коли підуть прикорми, час між годуваннями збільшиться. тут вже можна і чекати початку місячного циклу. Але і в тому, і в іншому випадку бувають винятки.

Раніше вважали. поки годуєш грудьми, місячних немає і завагітніти неможливо. Але, як показує практика. саме завдяки подібній некомпетентність у даному питанні, заснованому на народних прикметах, а не на медичному підході, жінки і народжували одну дитину за іншим.

Тому що вгадати час відновлення циклу просто неможливо. У одних це відбувається раніше, а у інших пізніше, отже, і не дізнаєшся, коли відбудеться овуляція.

Вона може початися і без місячних. а наступної менструації жінка може і не дочекатися, оскільки вагітність вже наступила.

Можна їсти чи морську капусту вагітним?

Чого очікувати?

Ніхто не знає і не може вгадати, якими будуть місячні після пологів. Прийнято вважати, що вагітність і пологи змінюють багато. навіть менструальний цикл і його перебіг.

Ті, хто до пологів мучилися від болю і рясних (сильних) місячних. після пологів зрадіють того, що термін місячних скоротився, не кажучи вже про зменшення кількості виділень. У інших все навпаки.

Тому зробити висновки можна тільки після других чи третіх місячних.

Відновлення місячного циклу

Перші менструації можна вважати початком відновлення місячного циклу. З цього моменту в організмі жінки відбуваються зміни.

Цикл може відновитися не відразу. можуть бути затримки і, навпаки, зовсім маленька пауза між місячними.

Але цикл повинен повністю відновитися після 3-4 місячних. Тривалість днів і пауза між ними до цього періоду зазвичай стає стабільною.

Особливості перших і других місячних

Часто у жінки перші місячні після пологів бувають рясними і дуже схожі на кровотечі. Це цілком нормально. Матка повинна очиститися від усього, що залишилося після пологів, і готується до нового малюкові.

Але найголовніше – звертати увагу на колір і запах виділень. Якщо щось здається підозрілим і ненормальним, слід звернутися до гінеколога.

Другі місячні повинні бути менш інтенсивними. чим перші, але не обов'язково, що це буде вже в наступному місяці. Можливо, вони почнуться раніше, а можливо, - і пізніше.

Не лякайтеся, це теж в нормі. Організм скоро відновиться, і все стане на свої місця.

Залишайтеся на нашому сайті http://www.magey.com.ua і ви знайдете для себе багато корисної інформації.

Чи можна годувати дитину під час місячних?

Почалися місячні ні в якому разі не означають, що малюка слід позбавляти такого дорогоцінного харчування. що так важливо в ранній період. Почалися місячні не зіпсують смак молока і не принесуть шкоди дитині.

Просто молока в цей період може стати трохи менше, але це всього на пару днів, і лактація знову повернеться в норму.

Головне в цей період - не нервувати, адже дитина все відчуває. і більше буде переживати за вас, ніж вередувати через брак їжі. Продовжуйте годувати грудьми і насолоджуйтеся цим процесом.


На що слід звертати увагу. і в яких випадках потрібно звернутися до лікаря:

  • якщо ви перестали годувати грудьми, а місячні не почалися через 2-3 місяці, то це привід піти до гінеколога;
  • якщо вам здається, що місячні підозрілого кольору, наприклад, яскраво-червоного, - це схоже на кровотечу;
  • якщо ви виявили у менструальній крові великі згустки;
  • якщо місячні мають неприємний різкий запах;
  • якщо при місячних ви відчуваєте запаморочення. слабкість або втрачаєте свідомість ;
  • якщо під час місячних частішає серцебиття.

Якщо у вас є будь-який сумнів у тому, що з вами відбувається, найкраще зверніться до лікаря за консультацією, ніж мучитися в здогадках і переживати з приводу свого стану.

Запам'ятайте, немає однозначної відповіді на питання про те, коли підуть і скільки тривають місячні після пологів, у кожної жінки це відбувається по-різному.

Тому якщо ви почули, що у когось з ваших знайомих це сталося раніше, а у вас досі ще не настали критичні дні, то це ще не привід хвилюватися.

Скільки днів в нормі йдуть місячні після пологів

Скільки днів в нормі йдуть місячні після пологів

Після пологів у кожної породіллі йдуть кров'янисті виділення, їх ще називають лохії. Багато їх називають місячними, але це омана.

Місячні (критичні дні) – це відторгнення шару ендометрію, які супроводжуються кровотечею кожен місяць.

Детальніше: Скільки днів в нормі йдуть місячні після пологів

Перші місячні після пологів, коли починаються місячні після пологів.

Період 6-8 тижнів іменується інволюцією, що характеризується відновленням функцій і систем жіночого організму, зокрема репродуктивною, після чого будуть знову можлива менструація, як сигнал до можливості зачаття.

Детальніше: Перші місячні після пологів, коли починаються місячні після пологів.

Чому немає місячних після пологів - коли прийдуть місячні після пологів

Всі жінки, які пройшли через пологи рано чи пізно задаються таким питанням: «Чому немає місячних після пологів, і коли вони настануть?». А дійсно коли місячний цикл повинен настати і прийти в норму?

Детальніше: Чому немає місячних після пологів - коли прийдуть місячні після пологів

Місячні після пологів, при штучному вигодовуванні

Основний ознака післяпологового відновлення жіночого організму – це відновлення менструального циклу. Але які місячні після пологів при штучному вигодовуванні?

Детальніше: Місячні після пологів, при штучному вигодовуванні

   

Цей проект є науково-популярним періодичним виданням, що покликаний висвітлювати нові технології і допомагати робити наше життя кращим. Знання - ось що є двигуном прогресу, не тільки лінь. Ми - це сайт наукових новин, ми регулярно збираємо і публікуємо новини в науці, техніці, медицині, космонавтиці, а також пишемо про все найцікавіше у світі науки.

Зображення