Пов'язані матеріали

   

Медицина

Що таке полісегментарної остеохондроз

Така красива назва зустрічається нечасто, набагато частіше можна почути назву «поширений остеохондроз». Різниці між ним і полісегментарне проявами ніякої немає.

Єдино, що термін «поширений остеохондроз» правильніший. Нижче ми пояснимо, чому.

Поширений (полісегментарної) остеохондроз - це теж «кіт в мішку». Оскільки, як уже неодноразово говорилося про причини остеохондрозу, - це захворювання, яке невіддільне від самої людини, від його біомеханіки переміщення, то він не може не бути непоширеним.

У той момент, коли людина встала на 2 ноги і можна вважати появу остеохондрозу

Якщо ви підете і зробите собі рентгенограму шийного, грудного, поперекового відділів хребта і попросіть описати їх окремо, то на кожному знімку будуть ознаки остеохондрозу. Поєднавши їх разом, можна буде зробити висновок про його тотальне поширення по всьому хребетного стовпа.

рентгенограма шийного відділу хребта

Однак безсимптомний перебіг не є ознакою захворювання. Для полісегментарне, або розповсюдженого остеохондрозу, потрібні ті симптоми, які, виникаючи одночасно в часі, «перекривають» кілька відділів хребетного стовпа в просторі. Насправді, це не так вже й складно.

Наприклад, якщо є проблеми з корешковой симптоматикою в області останнього, сьомого шийного хребця, то, швидше за все, в процесі бере участь і ніжній перший грудний хребець. А це означає, що на подібних «стиках» виникає ураження відразу двох відділів. Точно таку ж картину можна побачити при переході нижнегрудного відділу в поперековий відділ хребта.

Клінічні прояви такого розповсюдженого остеохондрозу можуть бути і роз'єднаними. Наприклад, при значному локальному переохолодженні, може виникнути прояв міофасциальних, тягнуть болю в шиї, епізод міжреберної невралгії при ураженні грудного відділу, і, одночасно з цим - люмбаго, або «простріл», в поперековому відділі хребта.

Звичайно, це жахлива картина: людина повністю скорчившись, і не може ні дихнути, ні напружитися, але це цілком може статися.

Тепер, коли ми з'ясували, що поширений і полісегментарної остеохондроз суть одне і те ж, залишилося з'ясувати, звідки пішла така назва.

Назва це трохи неправильне. Тому, що у хребта немає сегментів, а є відділи. Сегменти є у спинного мозку, і їх 31-33. Відповідно сегментам, від спинного мозку відходять передні і задні корінці. Тому можна говорити про сегментарной корешковой симптоматиці, але не про остеохондроз. Адже остеохондроз первинно прив'язаний до диска, а хрящової, міжхребцевий диск прив'язаний до відповідного хребця.

Про клінічні прояви

Симптоматика полісегментарне остеохондрозу точно така ж, як і у звичайного. Це означає, що проявляється він чутливими, руховими і вегетативними розладами, за корінцевим типом. Єдине, що може виникнути більш варіабельна клінічна картина, при ураженні корінців одночасно в різних відділах хребетного стовпа.

Є, однак, особливість. У тому випадку, якщо остеохондрозом уражено поспіль кілька хребців, то виникає «патологічний блок». У цьому блоці може виникнути єдність больових імпульсів, що призведе до формування таких симптомів, як хронічне скорочення м'язів, прискорене зростання остеофитов, ураження передньої поздовжньої зв'язки. Таким чином, полсегментарний суміжний остеохондроз є провокуючим фактором розвитку спондилеза. Він проявляється болями при тривалому знаходженні в нерухомій позі, які значно полегшуються при нахилі вперед. У цьому випадку тиск на передню зв'язку, а, значить, і її натяг слабшає.

Зростання остеофитов хребта
Зростання остеофитов хребта

Крім того, при єдиному ураженні декількох міжхребцевих дисків, з утворенням протрузий і гриж, є більший шанс на розвиток мієлопатії, при компресії центрального каналу грижею диска. Також підвищено ризик порушення спинального кровообігу, оскільки в міжхребцевих отворах, крім нервів і корінців проходять також судини.

Найголовніше - це не лякатися, при слові «полісегментарної остеохондроз». Лікування, профілактика при ньому виглядають точно так само, як і при звичайному ураженні, будь - якого ізольованого відділу. Єдине, що доведеться робити - це мазати маззю і гелями відразу в декількох місцях, в кілька місць прикладати іпплікатор, а також займатися лікувальною фізкультурою, спрямованої на поліпшення м'язового тонусу спини відразу в декількох відділах.

   

Цей проект є науково-популярним періодичним виданням, що покликаний висвітлювати нові технології і допомагати робити наше життя кращим. Знання - ось що є двигуном прогресу, не тільки лінь. Ми - це сайт наукових новин, ми регулярно збираємо і публікуємо новини в науці, техніці, медицині, космонавтиці, а також пишемо про все найцікавіше у світі науки.

Зображення