Пов'язані матеріали

   

Медицина

Що робити якщо защемило паховий нерв

Защемлення нерва в паху

Утиски нервів і пов'язані з цим болю існують не тільки в кінцівках, в області шиї, грудної клітки, а й в паху. Адже ця область иннервируется багатьма передніми гілками поперекового сплетення.

В силу свого анатомічної будови, компресійно-ішемічні нейропатії цієї анатомічної ділянки зустрічаються не так часто, ніж в області кінцівок, які інтенсивно рухаються. Слід пам'ятати, що в паху немає одного нерва. Цю область «обслуговують» багато нервів, похідних поперекового і крижового сплетення.

трохи анатомії

нерви поперекового сплетення
Різноманіття нервів поперекового сплетення

Поперекове сплетіння - досить потужні пучки нервів, які лежать попереду поперекових хребців, в глибині великого поперекового м'яза. Всі гілки і нерви виходять з-під країв цього м'яза, а деякі прямо її прободают. Ці гілки, які можуть пошкоджуватися і викликати симптоми пахових нейропатий, такі:

  • зниження чутливості шкіри в паху, парестезії, «повзання мурашок», оніміння;
  • больові відчуття в паху, різної локалізації та сили.
  • клубово-подчревной нерв. Він забезпечує рухову іннервацію м'язів живота, дає чутливість шкіри сідниці зверху, іннервує паховийканал;

  • клубово-паховий нерв. Іннервує великі статеві губи, або мошонку, а також шкіру лобка.

Причини пахових нейропатий, найчастіше, криються у взаємодії нервів зі структурами пахової грижі, і нейропатії є наслідком операції по ліквідації пахової грижі.

Як відомо, будь-яка грижа складається з грижових воріт, грижового вмісту і грижового мішка. Під час операції з грижового мішка вправляють петлю кишечника назад в черевну порожнину, а потім закривають «слабке місце» в передній черевній стінці, виконуючи пластику. Якраз під час ушивання грижових воріт можуть бути пошкоджені гілки відповідних нервів, або ущемлені рубцевої тканиною, яка може утворитися внаслідок оперативного втручання. В цьому випадку відбудеться защемлення нерва в паху, і скарги можуть виникнути відразу після операції, а можуть з'явитися через кілька днів.

Найчастіше пацієнти пред'являють такі скарги, як:

У разі поразки подчревного нерва виникає гіпестезія (зниження чутливості) не в паху, а в надлобковій просторі і вгорі сідниці. У тому випадку, якщо відбулося защемлення пахової нерва (точніше, клубово - пахового), то зниження чутливості відбувається в районі зовнішніх статевих органів, але всі функції (ерекція і ін.) Збережені. Іноді виникає поверхнева хворобливість в зазначених областях. При цьому біль може змінюватися (послаблюватися, або посилюватися) при зміні положення ніг.

запірательний нерв
запірательний нерв

Важливо, що защемлення нерва і біль в паху завжди будуть з одного боку, так як іннервація є ипсилатеральной, тобто односторонньою. При діагностиці слід враховувати ймовірність інших уражень, наприклад, запирательного нерва, латерального шкірного нерва стегна. При наявності вираженого больового синдрому в попереку не виключається дискогенна природа захворювання.

Латеральний шкірний нерв стегна
Латеральний шкірний нерв стегна

Діагностика, крім клінічного огляду, розпитування та огляду невролога, включає електронейроміографіческіх обстеження, яке, хоча і не вирішує ключової і вирішальної ролі, однак дозволяє встановити локалізацію ураження. Звичайно, можна застосовувати УЗД і МРТ, але тільки при підозрі на компресію нервів забрюшинно лежать об'ємними утвореннями, або пухлинами малого таза і черевної порожнини.

Лікування таких поразок завжди має бути комплексним. Для того щоб припинити виражений больовий синдром, найчастіше використовуються лікувальні блокади, для досягнення більш тривалого ефекту вводяться кортикостероїдні препарати, наприклад, дексаметазон. Це знижує вираженість запального компонента, і істотно покращує якість життя пацієнта з першого відвідування лікаря.

Проте, не варто захоплюватися цим видом лікування, так як може проявитися системна дія кортикостероїдів (утворення виразок в шлунку, затримка рідини і солей, супресія імунітету).

Добре допомагають такі засоби, як примочки з розчином Димексиду (в розведенні 1: 1), можна застосовувати в примочках і місцеві анестетики (Лідокаїн, новокаїн). У перші дні захворювання хорошу дію мають Ксефокам, Моваліс.

Для купірування пекучого болю, яка має нейропатический характер, можна застосовувати протисудомні препарати (Карбамазепін), похідні габапентина (Тебантин, Лірика).

Велике значення надається метаболічної терапії: застосовують вітаміни групи «B», антиоксидантні препарати (альфа - ліпоєва кислота), Прозерін, Нейробіон.

Після ліквідації гострих проявів, можливо физиолечение: електрофорез з гормонами, вітаміном В1, з лидазой, фонофорез, мануальна терапія.

   

Цей проект є науково-популярним періодичним виданням, що покликаний висвітлювати нові технології і допомагати робити наше життя кращим. Знання - ось що є двигуном прогресу, не тільки лінь. Ми - це сайт наукових новин, ми регулярно збираємо і публікуємо новини в науці, техніці, медицині, космонавтиці, а також пишемо про все найцікавіше у світі науки.

Зображення