Пов'язані матеріали

   

Медицина

Хронічна тригеминальная невралгія

Ця хвороба - одна з найнеприємніших в неврологічній практиці. Безпосередньо не завдаючи ніяких серйозних наслідків, таких, наприклад, як ішемічна хвороба серця або цукровий діабет, подібний плин невралгії сприяє вираженому зниженню якості життя, і навіть викликає у деяких пацієнтів суїцидальні спроби.

Причина одна - найгостріший біль. Порятунок від цього болю людина бачить тільки в тому, що за «чорною смугою» піде деякий звільнення від болю. Звичайно, світлі проміжки при невралгії трійчастого нерва тривають набагато довше, ніж больові напади, і завдання терапії при хронічній невралгії трійчастого нерва - це постаратися зробити так, щоб ці проміжки стали ще довшими, а напади - ще коротше.

Багато пацієнтів запитують: «а як би так зробити, щоб при цьому і боліло тільки« трохи »? Насправді, це неможливо. Адже біль при невралгії відсутня, поки збудження нейронів не досягло певного моменту, а потім - просто як сніжний ком, або лавина, розряджається в потужному больовому імпульсі.

Оскільки виникнення такого імпульсу - це «дискретна» величина, то це означає, що імпульс або відсутній, або він є. Оскільки при цьому виникає «маленька модель епілепсії», то напад болю можна порівняти з епілептичним припадком. Різниця полягає в тому, що при нападі порушуються моторні нейрони всієї кори, а при невралгії - маленька група чутливих нейронів, що відповідають за конкретний нерв.

Адже не може бути великого припадку судом з втратою свідомості «трохи». Точно так само і при невралгії.

При хронічному перебігу невралгії важливо регулярно з'являтися у лікаря - невролога, щоб поступово знижувати дозу протисудомної препарату.

Звичайно, є й інший шлях, який може допомогти пацієнтові - це оперативне лікування у нейрохірургів. В даний час застосовується багато способів знизити частоту больових нападів, або зовсім їх ліквідувати. Вся справа в тому, що при цьому неминуче відбувається серйозне порушення чутливості.

Нейрохірургічна операція на тройничном нерві
Нейрохірургічна операція на тройничном нерві

Згадаймо, що біль - це всього лише подразник надмірної інтенсивності. Тому при доторканні ми не відчуваємо болю, а якщо нас ущипнули - то шкіра відчуває біль. Оскільки при невралгії біль не має ніякого відношення до структур, які повинні її передавати по нерву (до зон іннервації - губам, мови, носі, зубах) - то біль народжується всередині нерва.

І знищити біль можна, тільки знищивши нерв. Точно так надходять стоматологи, коли ставлять «миш'як». Але якщо зуб від цього не страждає, то трійчастий нерв має дуже потужну чутливу іннервацію. Кожен з нас відчував на собі її тимчасова відсутність після «заморожує уколу» у стоматолога.

Так ось, неминучим наслідком оперативного лікування невралгії трійчастого нерва буде така постійна, довічна «заморозка» як шкіри обличчя, носа, так і слизової оболонки рота, зубів і щоки. Звичайно, це неприємно. Але зате пацієнта не турбує болісна біль.

Тому важливо при хронічній невралгії спочатку випробувати всі консервативні препарати, проконсультуватися у невролога, і лише у важких і стійких випадках пробувати оперативні варіанти лікування.

   

Цей проект є науково-популярним періодичним виданням, що покликаний висвітлювати нові технології і допомагати робити наше життя кращим. Знання - ось що є двигуном прогресу, не тільки лінь. Ми - це сайт наукових новин, ми регулярно збираємо і публікуємо новини в науці, техніці, медицині, космонавтиці, а також пишемо про все найцікавіше у світі науки.

Зображення