Медицина

Статистика травм хребта

Травма хребта є однією з найважчих і призводять до інвалідності. Статистика травм хребта часто різниться в різних країнах. Це безпосередньо залежить від розвитку медицини, роботи медичної статистики, а також від розвитку транспортної мережі та урбанізації населення.

Травми хребта - це доля мегаполісів і великих міст. Так, за даними експертів ВООЗ, щорічно понад півмільйона людей в світі отримує різні травми хребта. Цікаво, що серед перенесли травму, вище ймовірність передчасної смерті (тобто, є недожіваемость до середньостатистичної) в 2-5 разів, причому цей показник залежить від рівня розвиненості економіки даної країни і доходів населення.

За вікової градації, у чоловіків найбільший ризик в діапазоні від 20-29 років. Наступний пік, викликаний старечої крихкістю, настає після 70 років. У жінок, відповідно, віковий інтервал - 15-19 і 60 років відповідно. Зазвичай на одну «жіночу» травму доводиться 2 «чоловічих».

perelom-pozvonochnika

90% пошкоджень хребта викликані травмою, і тільки всі інші - переломами внаслідок гемангіом, туберкульозу, метастазів, тобто при впливі незначної сили, що не перевищує побутові значення.

У структурі травми хребта практично все зайнято автодорожніми подіями, падіннями з висоти, а також насильством.

Цікаво, що за статистикою травм хребта ВООЗ, близько 25% видужали мають проблеми хронічного больового синдрому, а також різні варіанти виразності депресії.

У загальній структурі травматизму травми хребта складають від 2% до 12%, причому перше значення - це село, а друге - місто.

Відомо, що половина всіх травм хребта призводять до інвалідності.

По поразці відділів хребта існують показники:

  • шийний відділ 31,2%;
  • грудний відділ 12,5%;
  • поєднане ураження грудного і поперекового відділу - 23%;
  • поперековий відділ - 20,8%;

За характером переломів, найчастіше зустрічаються компресійні переломи хребців. З переломів одиночних хребців різного виду, компресійний механізм зустрічається більш ніж в 60% випадків, за деякими даними, доходячи до 90% ..

За механізмом травми: найчастішою причиною є падіння на спину, ноги, сідниці, а також насильницьке згинання тулуба, наприклад, при автодорожніх аваріях.

Про дитячі травми

Згідно з узагальненими вітчизняним і зарубіжним даними, частота травм хребта у дітей становить 10% всіх травм, при цьому середній річний показник - 23,4 випадку на 100000 населення. При цьому в Росії він становить 28,3. Це може мати подвійне значення: з одного боку, це свідчить про зростання діагностики, а з іншого - може говорити про зниження здоров'я у дітей.

Про наслідки травм

Згідно зі статистикою травм хребта, якісні ускладнення розподілилися наступним чином:

  • на першому місці - запалення і супутні інфекції. Вони обумовлені тривалою іммобілізацією, застійними пневмоніями, наявністю сечового катетера і сечовий інфекції. Також у важких пацієнтів виникають пролежні, які часто ускладнюються розвитком сепсису. Також можливе інфікування і при відкритих травмах хребта;
  • на другому місці - різні розлади трофіки, пов'язані з порушенням нормальної іннервації. До них відносять хронічні трофічні виразки, венозний тромбоз, вегетативну дисфункцію;
  • третє місце - це група порушень функції тазових органів, яка призводить до стійкого порушення дефекації і сечовипускання;
  • на четвертому місці - стійкі порушення ортопедичного характеру, які вимагають особливих засобів реабілітації. До них відноситься вивихи, підвивихи, порушення функції спинного мозку, паралічі, парези, поява хронічного больового синдрому.
   

Цей проект є науково-популярним періодичним виданням, що покликаний висвітлювати нові технології і допомагати робити наше життя кращим. Знання - ось що є двигуном прогресу, не тільки лінь. Ми - це сайт наукових новин, ми регулярно збираємо і публікуємо новини в науці, техніці, медицині, космонавтиці, а також пишемо про все найцікавіше у світі науки.

Зображення