Пов'язані матеріали

   

Медицина

Наслідки невралгії трійчастого нерва

Невралгія здебільшого відноситься до самостійного захворювання, все прояви якого - хворобливі відчуття, що народжуються всередині самої нервової системи.

В цьому випадку нервова система людини служить не тільки контролюючим і віддають накази органом, не тільки вищим центром, які аналізують що надходять з периферії сигнали, але і джерелом власних проблем.

Саме до таких «внутрішнім проблемам», як центральної, так і периферичної нервової системи відноситься невралгія, як трійчастого нерва, так і язикоглоткового (в тому числі і ідіопатична) і крилопіднебінна.

Трохи осторонь стоїть міжреберна невралгія, так як в її випадку більше шансів отримати болючий імпульс не з - за порушення всередині самого нейрона, але від зовнішніх факторів. Так, наприклад, грудної або поперековий остеохондроз є можливою причиною протрузії або грижі, яка здатна просто викликати компресію, або стиснення нервового корінця. Дивіться статтю - «Міжреберна невралгія наслідки«.

Також стиснення корінця може викликати тверда, спазмовані м'язи, що лежить поруч з ураженим корінцем сегментарного (міжреберних нервів).

Що стосується трійчастого невралгії, коли у людей відразу виникає питання - що робити ?. Вузол цього нерва (парний) для роботи також винесено за межі головного мозку. Це виконано природою для зручності: чутлива іннервація головного кінця тулуба, який оцінює їжу і першим розпізнає небезпеку - занадто важлива справа, щоб представляти виконувати цю функцію незначній кількості клітин у мозку, на шкоду його функції.

Тому ганглій трійчастого нерва знаходиться поза головним мозком, але все - таки в порожнині черепа. Він знаходиться у відносній безпеці: його змістити найчастіше може пухлина, яка здатна придавлює це утворення до кісток черепа.

ганглій трійчастого нерва
Як видно з малюнка, ганглій трійчастого нерва знаходиться поза головним мозком

Тому такі варіанти невралгії і називаються симптоматичними: головний, точніше, лицьова біль є симптомом зовнішнього впливу (в даному випадку, пухлини).

Ось тепер ми можемо відповісти на питання заголовка статті «Які можуть бути наслідки у невралгії трійчастого нерва?":

  • якщо невралгія викликана зовнішніми причинами, то їх можна усунути (наприклад, видалити пухлину або паразитарну кісту, трохи «відсунути» вигин великої судини, викликають компресію ганглія), в такому випадку захворювання виліковується.
  • в тому випадку, якщо причин для невралгії при самому ретельному лабораторному і інструментальному обстеженні не виявляється, то така невралгічна біль лікується із застосуванням протисудомних засобів, препаратів проти нейропатичного болю.

Вихід може бути різним: як правило, повного лікування вдається досягти рідко, навіть при хірургічному втручанні. Хорошим вважається ефект, при якому напади турбують значно рідше: наприклад, до лікування напади траплялися кожні 2-3 дні, а після лікування - 1 раз в 10 днів.

При досягненні певного віку (70 років і старше) як правило, напади невралгії стають все слабкішими, а в старечому віці вона майже не виявляється. Як ми вже писали, тригеминальная невралгія у дітей зустрічається вкрай рідко.

При будь-якому «розкладі» наслідками невралгії трійчастого нерва будуть періодичні больові напади, які, звичайно, будуть впливати на якість життя. Але ніякої сліпоти, глухоти, паралічів і всього іншого, що приписує народний поголос ця прикра захворювання, не спостерігається.

Тому головне, що може зробити пацієнт - це вчасно пройти планове і всебічне обстеження, щоб виключити симптоматичні варіанти невралгії.

   

Цей проект є науково-популярним періодичним виданням, що покликаний висвітлювати нові технології і допомагати робити наше життя кращим. Знання - ось що є двигуном прогресу, не тільки лінь. Ми - це сайт наукових новин, ми регулярно збираємо і публікуємо новини в науці, техніці, медицині, космонавтиці, а також пишемо про все найцікавіше у світі науки.

Зображення